Действащи проекти и национални програми

tablo 3Ако ми се дояде,
аз избирам плодове:
малка ябълка червена,
круша сочна и зелена,
праскова и нектарина
от овощната градина.
Плодовете дават сили,
но добре да сте ги мили!
В тях войничета добри
водят истински войни.
Витамини се наричат
и децата те обичат.
Който плодове яде,
здрав и бодър ще расте!
                                                                                                   Биляна Дар

tablo 4

Малчуганите изготвиха табло на тема :“Училищен плод“ и „Училищно мляко“.
Грижата за здравето на децата е основна цел, която се осъществява и чрез схеми „Училищен плод“ и „Училищно мляко“ в детската градина. Целта е още от най-ранна възраст децата да придобият трайни здравословни хранителни навици, да разберат колко е важно спазването на здравословен режим на хранене.
Децата от гупа "Врабчета" знаят, че в плодовете и зеленчуците има много витамини, които с полезни за здравето.
Всички деца активно участват в схемата "Училищен плод" и "Училищни мляко" през настоящата 2023/2024 учебна година.

tablo-

zasto 1Детска градина ,,Мечта'' участва в европейската схема „Училищен плод” и "Училищно мляко" за предлагане на плодове в детските заведения с финансовата подкрепа на Европейския съюз.
В нашата група „Славейче“ плодовете си имат уютен дом! Рисуваме, апликираме, драматизираме, песнички пеем и знаем за полезността им за здравето!
zasto 16През месец октомври 2023 година бе цветно, весело и здравословно за децата в група "Славейче"! Успяхме да изпълним няколко дейности: малчуганите си припомниха "Защо да хапвам плод, зеленчук, мед и мляко?" и затвърдиха, и разшириха знанията си за значението на пресните плодове и зеленчуци и на млякото, и млечните продукти за здравето и здравословното хранене; ледаха презентация, от която научиха, че медът и млякото също са здравословна и полезна храна; оцветиха любимите си плодове; изпяха "Песента на плодчетата".

Ето вижте ни:

zasto-

shemaДетска градина „Мечта“ за пореден път и през учебната 2023/2024 година ще участва в европейските схеми – Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“ за предоставяне на плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти в детските градини и училищата. С това се подпомага приема на разнообразни храни, необходими за изграждането на здрав и жизнен организъм в най – интензивния период от неговото развитие.
По този начин се придобиват знания и се създават навици, които спомагат за устойчиво следване и утвърждаване на здравословни принципи в храненето.
В детска градина "Мечта" успешно осъществяваме възпитаването на здравословни навици и поведение при децата, което започва от ранна детска възраст - в семейната среда, а изграждането на осъзнати хранителни предпочитания започва след 3-тата -4-тата година, когато детето има възможност самостоятелно да направи своя информиран избор на храна.

shema 1

Периодично ще Ви запознаваме с работата в нашата ДГ по Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“.

Детска градина „Мечта“ за пореден път и през учебната 2022/2023  година ще участва в европейските схеми – Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“ за предоставяне на плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти в детските градини и училищата. С това се  подпомага приема на разнообразни храни, необходими за изграждането на здрав и жизнен организъм в най – интензивния период от неговото развитие.

В детска градина  "Мечта" успешно осъществяваме възпитаването на здравословни навици и поведение при децата, което започва от ранна детска възраст -  в семейната среда, а  изграждането на осъзнати хранителни предпочитания започва след 3-тата -4-тата година, когато детето има възможност самостоятелно да направи своя информиран избор на храна. Периодично ще Ви запознаваме с работата в нашата ДГ по Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“