Интересно и любопитно

trud trudПрез двата почивните дни - на 9 и на 10 декември 2023 година,   трудолюбивите „Врабчета“ запретнаха ръкави и като истински кулинари, заедно с мама и тате се включиха в предизвикателството „Готвя с мама и тате“ .

big

За всички тях беше вълнуващ момент в приготвянето на сладкиши, баници и курабийки.
От сърце благодарим на родителите, които се включиха в това предизвикателство!

trud-trud-

morkovi 1Как да бъдеш здрав и свеж,
силен колкото си щеш,
мечка да надвиеш даже-
Бърборино ще ти каже:
-Има правила вълшебни.
Витамини са потребни!
Ясно като две и две:
хапвай пресни плодове,
зеленчуци,грозде,дини-
те са пълни с витамини!

Тъй ще бъдеш здрав и свеж
и голям ще порастеш!
Атанас Цанков

morkovi 2Децата от група "Врабчета" придобиха знания за разхищението на храната, положително отношение към хранителните продукти и здравословен режим. През месец декември 2023 година те с голямо удоволствие се включиха в Лабораторията на "Витаминко".
В лабораторията на "Витаминко" си приготвихмe зеленчукови салатки и научихме какво е значението, когато ядем полезни храни.

morkovi-

sedmica 2Детска градина " Мечта", група "Славейче" с удоволствие се включи за поредна година в Националната кампания "Да бъдеш баща" :
✅ 10 години;
✅ 10 причини;
✅ 10 начина да бъдеш баща;

sedmica 1От 6 до 12 ноември отбелязваме Седмицата на бащата. Инициативата на Асоциация „Родители“ празнува 10-годишен юбилей.
Екипът на детската градина подкрепя кампанията с радост, защото знае, че независимо от това дали е баща, дядо, чичо, брат, наставник в живота на всяко дете, ролята на мъжа е важна и значима за неговото емоционално, физическо и интелектуално развитие.

Мили татковци,
измислете забавни игри и знимания за вашите малчугани и при желание ги споделете с нас!

Заповядайте при нас! Нека заедно участваме в Националната кампания "Да бъдеш баща"
ЧЕСТИТ ДЕН НА БАЩАТА!

basta-

raven dostyp logoВ началото на месец октомври 2023 година в ДГ "Мечта" се проведе среща с родители на деца от група "Славейче" по Проект BG05M2OP00-5.001-0001 "Равен достъп до училищно образовние в условията на кризи", по Оперативна програма" Наука и образование за интелигентен растеж". Темата на срещата бе "Съвети за лесна адаптация в детската градина". Родителите изгледаха презентация и различни картини по темата и заедно дискутирахме след това.
Имаше много и различни въпроси от тяхна страна за цялостния процес на работата в ДГ, а с получените отговори получиха удовлетворение и спокойствие, което от своя страна се надяваме да доведе до положителен резултат и постоянни присъствия на децата.

proekt-

iniciativa 1Детска градина "Мечта" се включи в най-мащабната доброволческа инициатива у нас "Да изчистим България заедно" - 16 септември 2023 година. Кампанията цели да събуди самосъзнанието и доброволческото мислене в хората и всичко това в името на каузата за една по-чиста околна среда. В тази насока полагаме усилия, за да могат децата да пазят природата чиста и да го предават нататък.
iniciativa 2По повод „Да изчистим България заедно“  през месец септември 2023 година малчуганите от група „Черешка“ разгледаха презентация на тема „Да пазим природата чиста“, която допринесе за обогатяване и насърчаване на отговорностите и активното им участие в опазването на природата около нас , след което оцветиха картинки за по-чиста и красива среда на живот.
С инициативата "Да почистим България заедно" малките природозащитници се учат да пазят природата и да предават доброто нататък. Всеки може да даде своя принос за по-отговорно отношение към планетата и смисъла на рециклирането!
Екологичното възпитание в детската градина заема приоритетно място като процес, който има за цел да постави основите на положително отношение на детето към природата.

iniciativa-