Действащи проекти и национални програми

Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“

Детска градина „Мечта“ за пореден път и през учебната 2022/2023  година ще участва в европейските схеми – Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“ за предоставяне на плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти в детските градини и училищата. С това се  подпомага приема на разнообразни храни, необходими за изграждането на здрав и жизнен организъм в най – интензивния период от неговото развитие.

По този начин се придобиват знания и се създават навици, които спомагат за устойчиво следване и утвърждаване на здравословни принципи в храненето.

В детска градина  "Мечта" успешно осъществяваме възпитаването на здравословни навици и поведение при децата, което започва от ранна детска възраст -  в семейната среда, а  изграждането на осъзнати хранителни предпочитания започва след 3-тата -4-тата година, когато детето има възможност самостоятелно да направи своя информиран избор на храна. Периодично ще Ви запознаваме с работата в нашата ДГ по Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“