Действащи проекти и национални програми

"Защо да хапвам плод, зеленчук, мед и мляко?"

zasto 1Детска градина ,,Мечта'' участва в европейската схема „Училищен плод” и "Училищно мляко" за предлагане на плодове в детските заведения с финансовата подкрепа на Европейския съюз.
В нашата група „Славейче“ плодовете си имат уютен дом! Рисуваме, апликираме, драматизираме, песнички пеем и знаем за полезността им за здравето!
zasto 16През месец октомври 2023 година бе цветно, весело и здравословно за децата в група "Славейче"! Успяхме да изпълним няколко дейности: малчуганите си припомниха "Защо да хапвам плод, зеленчук, мед и мляко?" и затвърдиха, и разшириха знанията си за значението на пресните плодове и зеленчуци и на млякото, и млечните продукти за здравето и здравословното хранене; ледаха презентация, от която научиха, че медът и млякото също са здравословна и полезна храна; оцветиха любимите си плодове; изпяха "Песента на плодчетата".

Ето вижте ни:

zasto-