Реализирани проекти и национални програми

През учебната 2020/2021 ДГ "Мечта"се включи в НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА „УСПЯВАМЕ ЗАЕДНО“ .
Основна цел на програмата е:  Осигуряване на цялостно развитие на детската личност, прилагане на иновативни и авторски програмни системи и споделяне на опит в рамките на детската градина, в т.ч. и със семейната общност, както и с други институции.
Участват деца - билингви (чийто майчин език е ромски), както и екипа и децата на група "Славейче".
Нарекохме нашата работа по НП - "Утринна приказка".
Дейностите са многообразни. Това, което е най-характерно, е че по разработен седмичен списък - "разказвачът" запознава децата със съответната приказка за деня.
В група " Славейче" на нашата детска градина се проведе педагогическа практика на тема: Утринна приказка". Разработихме презентация, в която е описана дейността.
Предлагаме Ви да се запознаете.