Учим букви, цифри чудни

Празник на детската книга

biblioteka

И детските книги празнуват. Празникът се отбелязва от 1967 г. и съвпада с рождения ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен, който е създал едни най-популярните приказки на всички времена. На 2 април, Международният ден на детската книга се отбелязва в цял свят.
В седмицата - от 1 до 5 април 2024 годиа в двора на ДГ" Мечта" малките "звънчета" си направиха импровизирана библиотека.
С помощта на кака Рая и кака Дени, които взеха участие в четенето на любими приказки, всички отбелязахме празника и си доставихме удоволствие от това да бъдем навън с книжка в ръка, удобно седнали на меки пуфчета. Посланието към всички е това да продължи не само в определени дни!
Четенето обогатява речника, развива въображението и още много неща необходими за детското развитие!

biblioteka-