Безопасност на движението по пътищата - БДП

"Безопасно се движи"

dvijenie 2Отново е септември, началото на учебната година и град  Кюстендил  е домакин на образователното представление "Безопасно се движи ". Инициативата е на театър "ЗаЗу" и е подкрепена от кмета инж. Огнян Атанасов

dvijenie 1На 27 септември 2024 в детска градина “Мечта” гостуваха невероятните актьори от театър "ЗаЗу“ с постановката “Безопасно се движи”, която обръща внимание на изключително важна тема за обществото ни, а именно безопасността по пътищата.
Децата се запознаха с героите Мими и полицай Миладинов.Унесена в своята игра с новата си тротинетка, Мими се озова изгубена на непознато място. Научи с кого и как да общува. Разбра интересни неща за светофара, пътните знаци, пешеходните пътеки и правилата за безопасно движение.
Mалчуганите от ДГ “Мечта” показаха знания относно безопасността на улицата, безопасно поведение и движение.

dvijenie-