Повече за ДГ "Мечта"

Хранене

На децата се осигурява здравословна, пълноценна и разнообразна храна, която да осигурява на организма необходимите полезни вещества. Децата се хранят четири пъти дневно: - сутрешна закуска; - закуска в 10:30ч. – плод, зеленчук или фреш; - обяд – на обяд на децата се предлага първо,второ и десерт; осигурени са и допълнителни порции; - следобедна закуска; - за нощуващите групи и вечеря; В ДГ “Мечта“ държим не само на здравословния подбор на храната, но и на естетиката при хранене.

Децата са в приятна обстановка, използват салфетки – знаят тяхното предназначение и начин на употреба, служат си с пълния набор от прибори. Научават се да се хранят бавно, спокойно и с наслада от храненето. Детската градина разполага със собствена кухня с отлични готвачи. Изготвя се специализирано меню от технолог, медицински специалист, домакин и готвач, което се утвърждава от директора на детската градина. Менюто е седмично и се излага на таблото на родителите. Стремежът на ръководството е да се следят нормите за балансирано хранене.

Ежедневно на децата се предлагат пресни плодове и зеленчуци според сезона. Храненето се осъществява при спазване на Наредба № 6 от 10 август 2011 г. за здравословно хранене на децата на възраст от 3 до 7 години в детски заведения, Наредба № 2/ 07.03.2013 година за здравословното хранене на децата на възраст от 0 до 3 години в детските заведение и детските кухни и Наредба № 3/05.02.2007 г. за здравните изисквания към детските градини и в рамките на отпуснатите финансови средства от общината.