Учим букви, цифри чудни

Откриване на учебната година в ДГ “Мечта“- база "Изток"

Слънчице добричко, я се усмихни-
праздничния ден с лъчите си стопли!
Чакат ни прекрасни и щастливи дни
в този рай на детските мечти!
В детската градина ний живеем-
тук играем,учим се и пеем!
Заедно растеме и мечтаем,
никога във нищо не скучаем!
Обичате ли я деца?
Няма по-прекрасно място на света!

Свършва лятото, а с него си отива и дългата лятна ваканция. В този празничен ден - 16 септември 2019 година всички сме развълнувани – и учители, и деца, и родители. Ние, учителите, с трепет очакваме да видим порасналите си деца, а децата нямат търпение да се съберат отново със своите приятели.
В ДГ " Мечта" - база " Изток" отбелязахме празника по случай новата учебна година с много песни, стихове, смях и прегръдки. Най-развълнувани бяха най-малките, които за първи път прекрачиха прага на детската градина.
Кулминация на празничния ден бе словото на госпожа Анна Ангелова-директор на детската градина. С трепет и вълнение тя посрещна децата на прага с питка и мед. Госпожа Ангелова пожела на децата „ Успешна и усмихната учебна година!“ .

na4alo-i-