Учим букви, цифри чудни

Само свободният по дух човек може да гради щастливо бъдеще!

prezentacion 1На 6 януари 2024 година се навършват 176 години от рождението на Христо Ботев - един от най-великите български поети и революционери.

На децата от група „Мечо“ бе представена специално подготвена презентация. От нея те научиха интересни факти за някои от най-важните моменти в живота на Христо Ботев: семейството, училището, революционната му дейност. След това изработиха табло от картини с неговото изображение.
prezentacion 2В днешният ден малките възпитаници, завладени от разказаното за живота и делото на Христо Ботев, получиха първия си урок по родолюбие и патриотизъм.

Саможертвата на революционера в името на Отечеството е неговият славен завет към поколенията: да пазим свято името България, да се вдъхновяваме от духа на патриотизма и да отстояваме с цената на всичко своята независимост.

Само свободният по дух човек може да гради щастливо бъдеще!

prezentacion-