Учим букви, цифри чудни

Обучение на тема "Земетресение"

В ДГ „Мечта“ на 15.02.2023г. децата от всички групи проведоха обучение във връзка със зачестилите земетресения. Най напред децата бяха запознати с понятието земетресение и основните правила на поведение при земетресение. Във всяка група на нашата детска градина бе намерена най - подходящата форма за обучение на децата.
В група  „Черешка“ бе проиграна ситуация за действие и безопасно поведение при земетресение. Децата бяха запознати с адекватни поведенчески модели при бедствие - земетресение чрез презентация. Те наблюдаваха падащи предмети, разрушени сгради, пропукан асфалт и в игрова ситуация, като се упражняваха съобразно норми и правила за безопасност.
Децата от група „Мечо Пух“ проведоха обучение във връзка със зачестилите земетресения. Изработиха табло и разгледаха презентация на тема: „Земетресение“.
изграждане на представи за земетресението, като природно бедствие и въздействието му върху заобикалящата среда и хората.
Децата от група“Славейче“ изграждаха представи за земетресението, като природно бедствие и въздействието му върху заобикалящата среда и хората.
Децата от група ,, Ябълка“ се запознаха с правилата за безопасно поведение при земетресение.
Децата от група“Звънче“ се запознаха с някои основни правила за поведение при земетресения! Гледаха презентации, проиграха нагледно как да реагират при евентуална ситуация!
Децата от група „Врабчета“ се запознаха с основни правила, които могат да им помогнат в случай при земетресение.

Ето вижте как децата участваха в обучението:

zemetresenie-