Учим букви, цифри чудни

Как да се храним?

През месец декември 2022 година децата от група „Славейче“ с голям интерес участваха във разговор – беседа за значението на храната, като източник на енергия и за полезните и вредни храни. Заредени с празнично коледно настроение и емоции, като истински художници те украсиха коледни играчки с любимите си плодове.
Инициативата е част от информационната кампания за популяризиране на „Училищните схеми“, които се прилагат в учебните заведения и детските градини, като целта е повишаване на информираността на децата, учениците и на техните родители, както и на учителите за принципите за здравословно хранене.
Участието  нии в схемите „Училищен плод“ и „Училищно мляко“ допринася за  повишаване на интереса у децата към здравословното хранене!

beseda-