Рисуваме, играем, в нищо не скучаем

„ Есенни листа и малко боя“

energia 5На градинската врата чукна жълта есента.
И Септември й отвори, па й весело говори:
Гостенко, добре дошла! Заповядай, влез, ела!…
Плодовете пожълтяха и къпините узряха,
и ще има да ядем, живо-здраво да растем,
та след зимата, когато дойде веселото лято,
рано още от зори да сме годни за игри!

Йордан Стубел

energia 6

На 26.09.2023 г. с голямо желание децата от група „Мечо Пух“ направиха картини от есенни листа в много цветове.
Няма да ни омръзне да повтаряме, че есента е най-красивия и най-шарен сезон от всички. При това есента в момента все още не е в разгара си. Представете си какво би станало след още няколко дни. Ще имаме чувството, че сме в шарена приказка или свят, излязъл ей сега изпод четката на най-умелия художник на света. Никой друг освен есента не може това! Дърветата стават приказно красиви и ни носят усещането за радост и спокойствие, което няма как да стане през никое друго време от годината. Сякаш вие сте взели четки и боички и сте оцветили света, а всеки знае, че по-страхотни от детските рисунки няма. Докато гледахме вече образуващите се цветни и красиви листа ни се прииска да можем винаги да си ги имаме в стаята закачени на стената и да им се радваме.

lista-