Пеем и танцуваме, света опознаваме

„Гергьовско надиграване“!

Дойде, дойде Гергьовден,
с зеленина обдарен.
Слагай, майко, софрица
на зелена тревица.
Давай агне печено,
на тавица сечено;
да хапнем сладичко,
да тръгнем раничко
към ливади зелени
за божури червени;
пресни китки ще звием,
венци ще си извием,
дома ще ги занесем,
глави да си накичим.
Цанко Церковски

Създаването и осъществяването на успешна комуникация и добро взаимодействие между родители и педагози е от изключителна важност за децата от група "Ябълка".
В деня преди големия празник Гергьовден, на 5 май 2022 година проведохме „Гергьовско надиграване“. Поканихме родителите да танцуват и да се състезават заедно с децата си.

Започнахме с право хоро, песни и танци за празника, подвижни игри и завършихме с детски оркестър, показвайки умения за ритмична памет, метрично усещане, координиране движенията на ръцете, способност за възпроизвеждане на ритмични модели.
Родителите се превърнаха в деца и всички заедно изпитаха емоцията и желанието за победа, което допълнително стимулира състезателите ни за отличното им представяне.

g-horo-