Дружно всеки ден мечтаем!

„Детската творба - прозорец към света“

Да погледнем на света през детските очи!

Детската рисунка е безбрежен океан от измислени истории, преживени приключения и бъдещи предизвикателства.Тя е ключ, към най-голямото богатство на човека - детството.

Децата са уникални не само в своите рисунки, те са уникални със своите въпроси, игри, със своите творби. Те са уникални като личности.

А чрез детската рисунка ние можем да надникнем в тяхната душевност, да разкрием емоционалното им състояние и погледа им върху света. Рисувайки децата изразяват своите впечатления и разбиране за предметите, емоционалното си отношение към тях.

Те развиват умението си да се концентрират, тренират своето аналитично мислене, изразяват себе си, мислите и желанията си, но преди всичко играят и се забавляват.

prozorec-