Безопасност на движението по пътищата - БДП

"Уча и играя, правилата на пътя зная "

"Слънчево ли е, или дъждовно,
за нас не е тревожно,
защото правилата знаем
и спазвайки ги, безопасно ще играем."

Обучението по БДП в детската градина има важно значение за изграждане на отношение към пътната безопасност. Ние целим да надградим развитието на уменията на децата за последователно включване в различни роли на пътя.
В предучилищна възраст се поставят основните знания и компетентности на децата като участници в движението по пътищата. Необходимо е малките деца да бъдат обучени целенасочено, така че да получат по достъпен и забавен начин ценни знания, умения и да се формира отношение към спазването на социалните правила и норми за лична безопасност.
През месец април 2023, в игри и забавления, с много радостни емоции, децата от група "Славейче" неусетно демонстрираха усвоени знания и си припомниха правилата за безопасно движение по пътищата, като показаха любов и загриженост към човек в беда!
Всички получиха заслужени награди.

p-pravila-