Новини

lodkata 2С различен вкус, но винаги студен,
обичаме го, да е замразен,
живее в къщичка от лед
и е сладък, като мед!
И наричаме го Сладолед!!!

Всички деца обичат сладолед.  Ето защо в горешите юлски дни на 2025 година в двора на ДГ" Мечта" днес, децата се насладиха на вкусен сладолед.
Малчуганите сами приготвиха и декорираха своята порция. Те се отнесоха много сериозно към своята задача, а именно да подредят последователно топки сладолед, да залеят с топинг и накрая да поръсят с шоколадови пръчици.
Едно ново и непознато за тях изживяване, което предизвика усмивки и приятни емоциии у всички.
Да ви е вкусно деца!

sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-
sladoled-

usta 1Нека са бели
моите зъбки,
както в гората
малките гъбки!

Нека са чисти
нека да светят
никога болка
да не усетят!

Лъчезар Станчев

usta 2

Веселият петък, който стана традиция в група  "Звънче"  на 30 май 2025 година протече под формата на интересни занимания, затвърждавайки елементарните хигиенни навици.

Децата си припомниха кои храни са полезни за зъбките и ги карат да се усмихват и кои храни са вредни и ги натъжават.

Говорихме и описахме хигиенните навици за поддържане здравето на зъбките и устната кухина.

Ето:

ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-
ustata-

pazime 1На 22 април – Денят на Земята, децата от първа група “Ябълка” в нашата детска градина показаха, че любовта към природата започва от най-ранна възраст. С ентусиазъм и усмивки те се включиха в инициатива за почистване на пространството пред детската градина.
С ръчички, въоръжени с ръкавички и чувалчета за боклук, малките природозащитници почистиха двора и събраха отпадъци, които не трябва да бъдат в природата.

pazime 2Възпитателите проведоха разговор с децата за това защо е важно да пазим планетата чиста, да не замърсяваме и да изхвърляме отпадъците си на правилните места.
Децата научиха, че Земята е наш общ дом и грижата за нея започва с малки, но важни стъпки – като тази. С тази инициатива те не само направиха заобикалящата ги среда по-красива, но и показаха, че добрият пример започва от най-малките.
Гордеем се с нашите малки герои и се надяваме тяхната отговорност към природата да вдъхнови и други!

gradinata-
gradinata-
gradinata-
gradinata-
gradinata-

bagrite 1Идва този празник весел,
шарени яйца донесъл –
жълти, сини и червени –
всичките ли са за мене?
Ще си избера яйце
със желязно сърчице,
със черупка като камък
и червено като пламък!
С него сляза ли на двора,
всички с него ще преборя:
Сашко, Пламен, двете Любки –
има да хвърчат черупки!
Само ще внимавам много
да не срещна Спас и Гого.
Знам от другите деца,
те са с дървени яйца!

Атанас Цанков

 

Денят на Велики Вторник - 15.04.2025 година бе вълнуващ и незабравим за малчуганите от група „Мечо“.
С празнично настроение децата боядисаха своите великденски яйчица. По традиция първото яйце боядисаха в червено и се натриха бузките и челцата на децата за здраве. Нека има много здраве, любов и светлина в домовете ни! Светли Празници!

bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-
bagrite-

raketata 1Ние тайничко мечтаем
с кораб да летим без страх.
Нищо, че сега играем
тайничко на космонавт.

Пакости дори да сторим —
то е със учебна цел.
Трябва в сините простори
космонавтът да е смел.

Петър Андасаров

raketata 2

По повод 12 април- Ден на авиацията и Космонавтиката, децата от група "Звънче" се превърнаха в истински космонавти, като полетяха с ракета към необятния Космос!

Сега игра, а след това - реалност.

raketata-
raketata-
raketata-
raketata-
raketata-

ДГ 'Мечта' Кюстендил

официален сайт на детската градина

Search