Безопасност на движението по пътищата - БДП

20 ноември - Световен ден за възпоменание на жертвите от ПТП

pomnim 1Животът на човека е даден само веднъж и за да се живее по един или друг начин е най-важно да се съхрани. За съжаление по пътищата на страната рисковете от пътнотранспортни произшествия с деца и свързаните с тях последствия за отнемане живота или инвалидизирането им, са част от нашето ежедневие. Ето защо обучението по безопасност на движението по пътищата е важно и се отнася за цялата общественост.
Ето как децата от групите на ДГ "Мечта" отбелязаха денят:
pomnim 2Най-малките се запознаха с правилата за безопасно движение и някои от основните понятия. Децата от група "Звънче" пуснаха бели балони към небето с цел приобщаването им към преклонението. Група "Мечо" гледаха презентация по конкретната тема и осъзнаха колко е важно да се спазват правилата и знаците по пътищата, за да се намалят грешките, които водят до тези нещастия. Децата от група „Черешка“ почетоха паметта на загиналите в пътнотранспортните произшествия на пътя, като оцветиха рисунки по темата. Група "Щурчета" символично поднесоха цветя на пешеходна пътека – място, където много често се случват произшествия. Децата от група "Славейче" отбелязаха този ден като изработиха табло с призив към участниците в пътното движение. Децата от група " Врабчета" с едноминутно мълчание уважиха загиналите и най- вече децата, и в тяхна памет нарисуваха рисунки.

BG
pomnim-