Безопасност на движението по пътищата - БДП

"Да запазим децата на пътя"

kampania 1В детската градина, децата все още не са развили умението да преценяват посоката, скоростта и разстоянието на превозните средства. Затова е хубаво ежедневно да им помагаме със съвети и примери, свързани с основните правила за движение. Докато се разхождаме с тях, като ги оставяме и взимаме от детска градина или училище, не трябва да пропускаме моментите, в които нашите думи трябва да се превърнат в закон и втора природа за децата ни. kampania 2Трябва да обясняваме разбираемо правилата за пресичане и да изискваме от децата да ги казват със собствени думи.
Ето как децата от групите на ДГ "Мечта" приложиха това практически през месец ноември 2023 година.

На групите "Черешка", "Ябълка" и "Славейче" им бяха прожектирани образователни филмчета и презентации по темата. В групите "Звънче", "Щурчета", "Мечо" и "Врабчета" се проведоха беседи с материали по БДП, след което затвърдиха своите знания върху магнитни табла. По този начин ние се стремим да запазим живота на децата, чрез отговорно отношение и поведение, като ги учим на правилата за движение и ги прилагаме на уличното платно.

BD
kampania-