Действащи проекти и национални програми

Стартираме дейности по проект BG05M20P001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“

proekt krizi 1През месец септември 2023 година в ДГ „Мечта” стартира Дейност 1: Допълнително обучение по български език за деца от уязвими групи по Проект BG05M2OP001-3.005-0004 „Активно приобщаване в системата на предучилищното образование“ (АПСПО) , което ще се изпълнява като Допълнително обучение по български език за децата от уязвими групи в системата на предучилищното образование по проект BG05M20P001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“.
Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж” , съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерство на образованието и науката.
proekt krizi 2В детската градина са сформирани пет групи от 8 деца, които ще получават допълнително обучение по български език в съответствие с индивидуалните им образователни потребности по програми разработени от ръководителите на групите, съгласно Наредба 5 от 03.06.2016г. за предучилищното образование.
Осигурени са помагала, пособия и образователни игри за всички деца.