Действащи проекти и национални програми

hristiani 4Много приятна и нетрадиционна среща в топла и уютна атмосфера проведохме тази вечер - 15 ноември 2023 година с родителите от група "Славейче". Тема на срещата бе, "Ден на християнското семейство - представяне на празниците на всяко семейство, традиции, обичаи и други от родителите."
Всички с интерес разказваха за семейните традиции обичаи.
Госпожа Николова насърчаваше и активираше гостите с провокативни въпроси, а те с радост представиха традициите и обичаите в техните семейства.
Бяха изработени постери свързани с темата.
Благодарим на родителите, които отделиха от ценното си време , за да уважат срещата.
Бяхте чудесни!
Срещата е реализирана по проект "Равен достъп до училищно образование в условията на кризи"

hristiani-

moga 2Имам кукла голяма,
може да казва „мама“,
нейните сини очички
светят като звездички.

На малкото ù личице
се е вирнало чипо носле,
бузките ù весели, засмени
са две ягодки червени.

В русата къдрава косица
на моята кукла Росица
се гиздят панделки бели,
направени на две кордели.

moga 3Небесно-синьото сукманче
има пъстро-писано коланче
На вратлето за другарче -
шарено, мънистено герданче.

Красивата ми кукла любима
моята силна обич има.
Ах, колко съм доволна,
щастлива, радостна и волна.

Божидарка Божинова

moga 1

През учебната 2023/2024 година нашата детска градина работи по изпълнение на Проект BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“.
Децата от група "Ябълка", включени в допълнителното обучение по български език за деца от уязвими групи формират умения за социално и емоционално учене чрез игри, обогатяват речника, заучават първите си приказки и стихчета.

moga-

kukla 2През втората деседневка на месец ноември 2023 година се проведе среща на деца, родители на деца и учители. Тема на срещата беше " Взаимодействие детска градина - семейство" и е по изпълнение на Проект BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“.

Дейността се организира и изпълнява с активно участие на педагогическите и непедагогическите специалисти за осъществяване на взаимодействие и сътрудничество с родителите с цел постепенна промяна на нагласите, която може да има ключова роля не само за успешното включване в първи клас, но и за превенция на отпадането от училище в следващите класове.
Общата среща бе ползотворна за всички учстници - всеки присъстващ намери отговори на поставените от него въпроси.

Ето вижте:

vzaimod-

kukla 1Куклата Ани само си нани.
С бузки червени, очички зелени
руса косичка протегнала ръчичка.
Ох, не ми се само нани,
искам да ида при дружката Дани,
но в това ужасно време,
може само да се дреме....

Стела Желева,

На 13 ноември 2023 година децата от група "Звънче" в допълнителното обучение по български език по проект BG05M2ОP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“ усъвършенстваха употребата на кратко просто изречение.

Те назоваваха отделни характеристики на играчките, с които играят.

Участваха в разговор по играчка и подобриха правилното произнасяне на думите.

Ето:

kukla-

zna4imi 11В нашата детска градина продължава интензивна работа с родители по Проект BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“.

Дейността се организира и изпълнява с активно участие на педагогическите и непедагогическите специалисти за осъществяване на взаимодействие и сътрудничество с родителите . Целта е постепенна промяна на нагласите, която може да има ключова роля не само за успешното включване в първи клас, но и за превенция на отпадането от училище в следващите класове.
zna4imi 4

В периода от 06.11.2023 г. до 10.11.2023 г. в група „Славейче“се проведоха дейности с родители под наслов „Значимост и специфика на предучилищното образование – грижи, обучение и възпитание“.

Родителите гледаха презентация, чрез която получиха информация по темата.
Провена бе и дискусия на тема „Агресията в нас“.

zna4imi 8Под ръководството на учителката от група "Славейче" бяха разиграни различни ролеви игри, които максимално доближиха родителите и децата до реални житейски ситуации на агресивно поведение.
Всички осъзнаваме колко важна е информираността в динамичното време, в което живеем. Затова нашата превантивна работа с родителите по преодоляване на агресията ще продължи и занапред.

Признателни сме на родителите за проявеното разбиране и активно участие в дейностите по проекта.

zna4imi-