Безопасност на движението по пътищата - БДП

"Вече съм голям и правилата знам“

izlojbaТой е наш добър другар
и се казва светофар.
Трафика сам управлява,
правилата уважава.
Пътищата контролира
и не спира да намига.
Все на поста си стои
Има точно три очи.
От червеното се бой
и на мястото си стой!
Жълтото какво гласи?
По-добре се приготви.
Щом зелено е тогава,
време е да се минава.

Биляна Дар

izlojba 1

"Вече съм голям и правилата знам“ – една от дейностите заложени в плана по БДП в детската градина.
Чрез осъществяването на всяка тема, децата се подготвят за адекватно справяне с възникващите на пътя критични ситуации. Всеки път чрез изучаването на правилата за движение по пътищата се минава на следващо стъпало към затвърдяване и надграждане с нови понятия за децата от детската градина. Обучението по БДП осигурява адекватно-действено възпитание и обучение на децата за ситуативно-моделно овладяване елементите на съвременната транспортна култура. Този път това се случи под формата на изложба от детски рисунки.
Вижте различните творби на децата от всички групи в ДГ„ Мечта“, направени през средата на месец януари 2024 година.

izlojba-