Реализирани проекти и национални програми

Проект „Вълшебен общ свят”

Договор № БС – 33.12-1-086/ 17.09.2013 год.

Проектът се осъществи с финансовата подкрепа на Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства

• Начало на проекта:01.10.2013 година
  • Край на проекта: 30.06.2014 година
  • Продължителност: 9 месеца
  • Бюджет: 24 075 лв.
  • Проектът се реализира от ОДЗ „Мечта“ в партньорство със Сдружение „Настоятелство„Надежда за мечтите“

Цел:

• Да се осигури равен достъп до качествено образование и равноправна интеграция в обществото;

Основни задачи:

• Повишаване адаптивността на децата от детското заведение, за които българският език не е майчин, чрез съвместни познавателни дейности и спорт с деца от друг етнос.
  • Подобряване на образователно-възпитателната среда в детското заведение с подходящи за възрастта материали и игри.
  • Да се направи крачка към толерантност и приемане от децата на различията на индивидуално и групово ниво чрез дейностите по проекта.
  • Целева група-77 деца от подготвителните групи на ОДЗ „Мечта”, от които 47 деца от ромски произход и 30 деца от български произход.

Дейности:

• Природен свят
  • Танцът на мажоретките
  • Веселите ноти-.
  • Хайде да играем баскетбол
  • Зелена детска градина
  • Екскурзия? Ура!
  • Празник на проекта „Цветна въртележка”

pr 2013 vs

Брошура: