Реализирани проекти и национални програми

Проект "Мисия - код зелено"

Финансиращ орган –Община Кюстендил

Времетраене 3 месеца: май – юли 2019 година

Общата цел на проекта е за облагородяване на дворното   пространство около сградата на детската градини в кв. „Изток“ и повишаване на екологичната култура на децата и родителите, чрез участие на децата в трудови дейности, съобразени с техните възможности и интереси и доброволчески труд на родители и персонала на детската градина.

Специфична цел/и на проектното предложение

е оптимизиране на взаимодействието „Детска градина – дете – природна среда, чрез подобряване на съществуващите материални фактори, закупуването на нови, изграждане на съоръжения за игра от рециклирани гуми,  изграждането на растителен алпинеум, усъвършенстване на педагогически процес и привличане на родителите.“

Целеви групи и крайни бенефициенти

• Целева група на нашия проект са децата от подготвителните групи- 6-7 годишни, 5-6 годишни, техните родители, родители и  деца 4-5 годишни, деца 3-4 годишни и родители ; доброволци, родители и персонала на детската градина.
  • Приблизителният брой на целевите групи деца, които посещават детската градина е 131.

Дейност 1:  „От зрънце до стъбълце “

Формиране на умения и навици за природозащитно поведение и усъвършенстване на нравствените качества на детето – грижовност , толерантност , добронамереност и др. Демонстрира желание за извършване на достъпни трудови дейности.

Участват съвместно с родители в изграждане на алпинеум и засаждане на билки. Експериментира процеса на развитие.

Правило съхранение и правилната им употреба.

„Чаено парти,  с билките на баба“

Дейност 2: „Ние пазим и обичаме природата“

Обясняват природозащитната дейност на човека и грижите за чиста и съхранена природна среда.  Демонстрират усещане за собствен принос и самочувствие при опазване на природата.

Съвместно мероприятие с родители – „Ден на Земята“

Изложби: претворяване  красотата на природата през различните сезони, на положителните емоции при съприкосновение с нея,изобразяване на идеи за нейното опазване.

Дейност 3: „Поставяна на съоръжения за игра – клатушки и  съоражения за игра от              рециклирани гуми“

Да се стимулират положителни преживявания сред природата и добри взаимоотношения, чрез игри и забавления с клатушки и  съоражения за игра от              рециклирани гуми.