Рисуваме, играем, в нищо не скучаем

"Спортен празник“

dvijenie 1Децата от група „Мечо“ на 24 октомври 2023година участваха в спортния празник заедно със своите родители. Те се състезаваха в щафетни и спортно-подготвителни игри – „Игра с топка“, „Обръчите прескочи и топката в целта хвърли“,  „Бързо премини“.
Целта на празника е създаване на условия и възможности за организирано практикуване на спортни дейности и занимания и подобряване на детското здраве и физическа дееспособност.  Инициативата имаше за цел, възпитаване на децата в спортен дух, умения за екипна работа и повишаване на двигателната им активност.
dvijenie 2Огромна радост и удовлетворение донесе за децата и родителите организирания спортен празник.
Децата показаха уменията си в щафетни и спортно-подготвителни състезателни игри. При всички се видя силната им мотивация за участие в двигателна дейност.
Чрез участието си в този празник децата, родителите и учителите от детската градина сътвориха празник на красотата, усмивките и радостта от движението.

dvijenie-