Рисуваме, играем, в нищо не скучаем

ЕСЕННА РАБОТИЛНИЧКА

pla6ilo 12На есенна многоцветна тема бе посветена творческата „Есенна работилничка“ в група „Славейче“. Малчуганите създаваха свои интерпретации на тема „Плашило“, експериментирайки с най – различни цветни листа, хартиени ролки, лепила, ножици и много весело настроение.
Преди цветната емоция, пренесла се и върху детските длани и личица, малчуганите имаха за задача да превърнат умело усукана хартия на фитили, които трябваше да апликират във формата на тиква. Със много настроение оцветиха в оранжево, този плоден зеленчук с мирис на есен.
pla6ilo 1С не по - малко желание и интерес децата изработиха апликации с различни видове зърнени култури. Като истински майстори подреждаха старателно, върху формата от картон на есенен лист, гъбка и жълъд, всяко зрънце боб, ориз, леща и слънчоглед.
Резултатът бе пъстра есенна изложба.
Тези интересни занимания, проведени през октомври 2023 година, допринасят за развитие на фината моторика на ръцете и координацията око – ръка, възпитават постоянство, точност и трудолюбие, развиват творческите способности, естетическия вкус, положителни емоции и самочувствие на децата.

pla6ilo-