Рисуваме, играем, в нищо не скучаем

„Ден на усмивката“

usmivka 1Празникът на усмивката се отбелязва за първи път в американския град Уорчестър, щата Масачузетс на 1 октомври 1999 г. Хиляди ученици от този град изготвят картички с усмихнатото лице, които изпращат на болници и клиники.
Всеки първи петък на октомври в началото на есента се отбелязва Световният ден на усмивката. Това е денят, който е "посветен на доброто настроение и добрите дела" и преминава под мотото: "Направи добро. Помогни на някого да се усмихне!"
Така в първата седмица на месец октомври 2023 година в група "Мечо" направихме красиви апликации на усмивки.  Децата с много старание  ги направиха и участваха в честването на  Световния ден на усмивката – с усмивки на лицата си и желание да правим света по-добро място с една проста, но могъща жест – усмивка.
А какво по-добро от това – да сме здрави и щастливи, защото: „Животът е като огледало, ако му се усмихнеш, ще ти отвърне от същото!“

usmivka-