Пеем и танцуваме, света опознаваме

Полезни правила

С детски песнички, стихчета и гатанки децата бяха запознати с правила за безопасно движение през пролетта

Излез и погледни
Какви прекрасни дни!
Сред клони разцъфтели
Са птиците запели.

И всеки млад листец,
И всеки бял цветец
Към слънцето нагоре
Е чашчица разтворил!

По градове, села
Добре си ни дошла,
Зелена, свежа, росна,
Ти, пролет цветоносна!

Зная три добри светулки,мигат все на пресекулки.Да преминем път ни дават и на кръстопът остават. Що е то? (светофар)

Стоя на пътя и с очички мигам.Тук съм непрестанно нощ и ден.На автомобилите безспир помагами ти, дете, бъди спокойно с мен. Позна ли кой съм аз? (светофар)

Край извилия се пътвсе самотни те стоят.Но си имат своите грижи –всеки точно да се движи,всеки да ги спазва строго.Уж мълчат, а казват много. Що е то? (пътни знаци)

А пък аз съм тука – зиме, лете,каня ви вежливо – преминете.Службата ми никак не е лека –аз съм ... ПЕШЕХОДНАта  ПЪТЕКА

месец май 2019 година -Тема „Светофарът – наш приятел” - Образователно направление КТ; ТЕМА „Пролетно ни е …” Образователно направление - КТ

bezopasnost-