Пеем и танцуваме, света опознаваме

"Земята – да запазим нашия Дом"

Екологичното възпитание формира екологична култура и екологично съзнание, което трябва да заема приоритетно място в предучилищната възраст, като процес с основни цели – поставяне на основите на положително отношение на детето към природата.
И тази година отбелязахме „Международният ден на Земята“ в гр. „Черешка“. Заедно с децата се обединихме около идеята за по-добра и чиста околна среда. Проведохме беседи и дейности, които допринесоха за обогатяване на знания, умения и отговорности за опазването на чиста природа. Активното участие на децата, заедно с нас учителите в инициативите свързани с Деня на Земята е част от създаването на модел за екологосъобразно поведение и мислене.
Децата изработиха рисунки по темата и направиха изложба „ Земята – да запазим нашия Дом.
Говорихме отново за рециклирането и се опитахме да го превърнем в забавна детска игра. Децата с желание и интерес изработиха весели петлета от пластмасови бутилки.

den-