Развлечения в ДГ

Детска градина "Мечта" подкрепя кампанията "Европейски ден на спорта". Той се осъществява в последния петък на месец септември. През настоящата 2022-ра - това е 30-ти септември!
Тази инициатива насочва вниманието към нуждата от по-голяма физическа активност и здравословен начин на живот сред децата.
Спортната проява има за цел, формиране на интерес на подрастващите към системни занимания с физически упражнения, с оглед подобряване на здравословното им състояние.
Най- малките сладури от група "Черешка" участваха в спортния празник с игрите „Вървя по пътечката“, „Подай топката“ и „Надува се балона“. Децата от групата доказаха, че вече спазват правилата.
Децата от група "Звънче" отбелязаха празника с подвижни игри - колкото по- активни, толкова по- забавно и полезно!
Група "Мечо Пух" ни зарадваха със подвижни и народни игри. Те доставиха радост и мотивираха у децата нужда от физическа дейност.
Малчуганите от група "Славейче" участваха със подвижни игри. Порасналите деца показаха, бързина, смелост и умения в игрите.
Подготвителна група "Ябълка" участваха с щафетни игри, дърпане на въже и игра с обръчи. Победителите получиха медали за първо, второ и трето място.
Децата от подготвителна група "Врабчета" участваха с подвижни игри в двора на детската градина. Те се забавляваха, като усъвършенстваха двигателните си качества: ловкост, бързина и издръжливост.
„Европейският ден на спорта“ премина емоционално, с зареждащо настроение и спортно майсторство.
Само със спорт и положителни емоции, децата от ДГ "Мечта" ще бъдат здрави и много щастливи.
Поздравления за всички деца участвали и се забавлявали в спортния празник, както и на педагозите и помощник – възпитатели организирали забавните игри.

razvle4enia-