Дейности в група Славейче

21 - Ноември - Ден на християнското семейство

pitkata 2За да се завърнем към корените си и за да възпитаме в семейните ценности, с децата от група "Славейче", на 21 ноември 2023 година отбелязахме деня на семейството.
Докато свят светува, този ден ще се празнува!
Да си пожелаем здраве, топло огнище, милосърдие и доброта.
Семейството е най - доброто училище,което може да даде познания за християнските добродетели, крепели години наред българският народ! В него децата трябва да бъдат щастливи. Да бъдат прегръщани, да бъдат обичани, да се радват на любовта на родителите си, но и да се научат да бъдат добри. Да се научат да бъдат отговорни и толерантни. Нека и ние, възрастните бъдем искрени в мислите си и чисти в чувствата си, да станем по - добри, да поемаме отговорност за живота си, да бъдем решителни в действията! Нека Сърцата ни бъдат изпълнени със смелост, за да сбъднем мечтите си! Нека се Обичаме! pitkata 1Да отворим душите и сърцата си за добротата, за да бъдем благословени – ние, домът ни, семейството ни!
В Деня на християнското семейство, да си пожелаем да бъдем добри, благодарни, обичани, щедри и щастливи! Духът на семейството, любовта и взаимопомощта да ни помага да сме по - стойностни хора, а от това светът да става по - прекрасен!
Този специален ден е повод да се замислим, да отворим душите и сърцата си за доброта, за да бъдем благословени - ние, домът ни, семействата ни. Всяко семейство дава усещането за обич и цялостност. Нека, в този свят за семействата празник, отделим достатъчно време за своите деца и родители. Да им кажем колко ги обичаме, колко сме благодарни, че ги имаме, за шанса да обичаме и да сме обичани!
Честит празник на християнското семейство!
Децата с желание споделиха, колко много обичат родителите, братчетата и сестричките си, бабите и дядовците си.
СЕМЕЙСТВОТО е Дар, семейството е всичко.
Благословени да са всички деца и родители!

pitkata-