Толерантност – това е приятелство!

priatelstvo 2На 16 Ноември отбелязваме Световния ден на Толерантността

Толерантност – това е търпение!
Толерантност – това е милосърдие!
Толерантност – това е добродушие!
Толерантност – това е състрадание!
Толерантност – това е уважение!
Толерантност – това е приятелство!

Малчуганите от група "Щурчета"  заедно с децата от група "Врабчета" и "Палавници" на ДГ" Май", се включиха в инициативата.
Многообразието в света на децата е веселите игри, които трите групи изиграха. Децата показаха колко пъстър е животът и колко много и различни начини има да изразим себе си.
priatelstvo 1В детския свят толерантността е много важна, тя е необходимост за постигане на разбирателство, уважение и доброта.
Нека не само в Деня на толерантността, а ВСЕКИ ден да бъдем по - търпеливи към хората до нас и около нас
Нека научим децата ни да бъдат толерантни към по - различните, да проявяват повече внимание и желание за помощ към по - слабите, по - срамежливите и
по - безпомощните
Всички ние, ЗАЕДНО ще направим живота си по - светъл, красив и спокоен, а на по - различните от нас -
ще помогнем да усетят един усмихнат и подкрепящ ги свят!

igra-