Интересно и любопитно

На 7 юни 2019 г. от 17:30 ч. в Килийното училище, Любов Миронова ще изнесе лекция на тема “Децата и технологиите. Граници. Въздействие.”

• Какво е мястото на технологиите в живота на децата?
  • Добре ли е за бебетата да имат екранно време?
  • Хранене на дете пред включен телефон удобство ли е или бомба със закъснител?
  • Кога да дадем на детето си смарт телефон, таблет, компютър?
  • Кога децата е здравословно да започнат да се учат да програмират?

Лекцията е в помощ на родители и професионалисти работещи с деца в намиране отговор на въпроса:

Как да намеря границата и мярката между модата, това, което правят „всички“ и здравето на децата ни?

След събитието гостите ще могат да зададат въпроси и да си закупят книгата и диска към нея “Добродетели – 35 детски песни ноти” с автори Любов Миронова и Камелия Данкова.

Вход свободен!

logo dechica comЗабавлявайте се и учете децата си с www.dechica.com
Писане
Букви, българската азбука в картинки, основни елементи в родната реч.
Смятане
Математика за най-малките в игри, чрез които се учат цифри и числа и аритметични действия.
Оцветяване
Голям брой картинки за оцветяване онлайн и отпечатване, лабиринти, скрити изображения.
Приказки
Аудио приказки и стихотворения за слушане онлайн, приказки за четене с текст и картинки.
Музика
Караоке на детски песнички, аудио записи и текстове на детски песни, пиано и барабани.
Игри
Хиляди детски игри, достъпни за всички деца през компютър, таблет или телефон.
Занимавки
За сръчните детски ръчички много идеи за създаване на уникални предмети и украшения.
Наука
Лек и забавен начин за децата да получат много знания в различни области на науката.

az detetyo logoЗабавлявайте се и учете децата си с www.az-deteto.bg
Песнички и клипчета
любопитно
интересно

SID2019 bg smallМеждународният Ден за безопасен интернет на 5 февруари 2019 г. отбеляза нов връх – над 150 държави и повече от 90 различни организации в целия свят организираха събития, инициативи и кампании под общото мото „Заедно за по-добър интернет“.

Това беше 16-ата поредна година, в която по инициатива на Европейската комисия се привличат все нови и нови поддръжници на каузата за защита на децата в интернет. В повечето страни самият ден слага началото на кампании и инициативи, които в рамките на Европейския съюз се организират и координират от националните центрове за безопасен интернет.

В България Денят за безопасен интернет сложи началото на няколко кампании. Онлайн кампанията срещу езика на омразата в интернет #ГероятСиТи беше замислена и реализирана от Младежкия панел на Центъра за безопасен интернет с помощта на Фондация „Гласът на децата“. За втора поредна година бяха обявени и „Дни на медийната грамотност“, в рамките на които на училища, библиотеки и различни други организации са предоставени от Коалицията за медийна грамотност в образованието, обединяваща 15 организации, различни материали за организиране на дейности с деца, млади хора, родители: планове за занятия и за родителски срещи, презентации, печатни материали и методики.

През 2020 г. Денят за безопасен интернет ще бъде отбелязан на 11 февруари.